Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Příběh tíživé menopauzy, kterou vyřešil přírodní přípravek Sarapis Soja

Nikdy nezapomenu na návštěvu spolužačky z medicíny, která si mi postěžovala, že to období po přechodu je hrozné, že o tom bych měla napsat. Už, už jsem chtěla namítnout, že je to přece všechno v Ženě po 40, ale to asi vážně nechtěla slyšet. Ještě doplnila, že si koupila nějaký bylinný přípravek a je to snad lepší.

Po letech jsem v rámci pracovní náplně „narazila“ na firmu Vegall a jejich rostlinný přípravek Sarapis Soja, určený právě pro zmírnění nepříjemných pocitů během menopauzy. Vzpomněla jsem si na svou spolužačku a hned jí volala, jestli nechce přípravek otestovat: „Ale vždyť já ho beru, ale vůbec už to nefunguje.“ „Jak „už“ to nefunguje?“ ptám se, protože je mi odpověď Lucky, jak budeme kolegyni říkat, podezřelá. 

A co se nedozvím :-)?

Jak nepříjemné pocity spojené s menopauzou začaly

První stavy fyzické nepohody se u Lucky objevily na jaře roku 2019. Opakovaly se tolikrát za den, že pak začaly vznikat i na psychické bázi. Objevily se dokonce, jenom když na ně Lucka pomyslela.

O jaké obtíže přesně šlo?

Jednalo se pocit horka, který se najednou začal šířit z oblasti hrudníku do horní části těla i zbytku. Lucka na něj reagovala tím, že se začala rozepínat, vysvlíkat, v noci vystrkovat končetiny zpod peřiny. Prakticky žádné jiné nesnáze spojené s přechodem Lucka neměla nebo si je neuvědomila. Občas  pocítila výraznější tlukot srdce či nadměrnou únavu, ale velmi málo. Co ještě Lucku začalo trápit, tak suchost v pochvě, ale bez potíží při pohlavním styku.

Jak často denně Lucku překvapily? Byly na něco konkrétního vázány?

Během dne odhadem 10x, Lucka je nikdy přesně nepočítala. Ale přicházely i v noci, kdy ji vždy vzbudily, a to tak 3x. Bylo to pro Lucku velmi nepříjemné, snížila se jí tím značně kvalita života.  Nepříjemné pocity se objevovaly kdykoliv a nebyly na nic konkrétního navázané. V té době již Lucka prakticky neměla cyklus.

Co se svými problémy Lucka udělala? Obrátila se na gynekoložku?

Lucka si tehdy našla přípravek Sarapis Soja, který dle návodu začala užívat 2x denně. To bylo na jaře 2019. Lucka začala být prakticky bez obtíží. Ale pak se na krabičce objevil nápis, že podle nového dávkování stačí jedna tobolka denně: „Zajásala jsem, že ušetřím, a dávku si snížila na jednu denně. Pocity nepohody se opět zhoršily, nějakou dobu jsem to nebrala vůbec, protože mi to připadalo zbytečné, pak jsem to zase začala brát (1x denně) více méně ze zoufalství,“ svěřuje se Lucka. Gynekoložka se o situaci dozvěděla již při užívání Sarapisu a tuto přírodní medikaci schválila.

Proč jsi nezkusila zpět 2 kapsle?

„No, napadlo mě, že začnu zase brát dvě kapsle. Ale ty jsi mě předběhla svým telefonátem, ve kterém jsme domluvily zvýšení dávky a otestování přípravku,“ vysvětluje Lucka.

31. března 2021 tedy Lucka zase začíná brát 2 tobolky denně, jednu ráno a jednu večer, a již po prvním dni hlásí, že je to lepší.

Jak to přesně vypadá nyní? Kolikrát denně se nepříjemné pocity objeví a jaké intenzity?

Pojďme si to ještě zopakovat. Na počátku se tíživé pocity objevovaly až 10x během dne a 3 v noci. Při dávkování jedna kapsle denně se jejich počet snížil na 6 denně a v noci, spíše k ránu, minimálně jeden. Po měsíci užívání 2 kapslí denně se jejich počet snižuje na 1-2 denně i v noci. Intenzita se výrazně zmírnila, v noci stačí vystrčit pouze nohy zpod peřiny. Po 8 týdnech mně kolegyně hlásí další zlepšení, kdy se pocit fyzické nepohody dostaví maximálně jednou za den a v noci již žádný. Ten denní je většinou vázán na to, že si na ně Lucka vzpomene.

Složení přípravku Sarapis Soja: Co konkrétně přispívá k zajištění komfortu v menopauze a jak?

  • Červený jetel přispívá k pohodlnému prožití menopauzy. Obsahuje isoflavony jako je daidzein a genistein, biochanin A a formononetin.

  • Včelí mateří kašička v kombinaci s pylem má příznivý vliv na hormonální aktivitu.

  • Včelí mateří kašička je považována za elixír mládí, má blahodárné vlastnosti v mnoha směrech lidského zdraví a podporuje také přirozenou obranyschopnost a imunitu.

  • Včelí pyl je antioxidantem a působí na kardiovaskulární systém.

  • Vitamin C přispívá k normální činnosti nervové soustavy a přispívá k normální psychické činnosti. Plní významnou funkci v imunitě. Vitamin C napomáhá normální tvorbě kolagenu pro správnou funkci krevních cév, dásní, zubů, kůže, chrupavek a kostí.

  • Vitamin D3 přispívá k normální hladině vápníku v krvi a příznivě tak působí na normální stav kostí. Opět důležitý spíše hormon než vitamin v lidské imunitě. Významná část obyvatel je v deficitu tohoto vitaminu.

  • Vitamin B6 přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a k regulaci hormonální aktivity.

Včelí mateří kašička a pyl

Obsahuje polysacharidy, tuky, bílkoviny s aminokyselinami, včetně těch esenciálních, spoustu potřebných vitaminů a minerálů. A samozřejmě flavonoidy s mírným hormonům podobným účinkem a fytoestrogeny. Přípravky s mateří kašičkou a pylem jsou určeny nejen pro zajištění menopauzálního komfortu, ale podpoří také vitalitu, přispívá k obranyschopnosti organismu a normální činnosti kardiovaskulárního systému.

Zásady životního stylu při nástupu menopauzy

Kromě doplnění výživy v podobě vhodného doplňku stravy je potřeba dbát na preventivní složku v podobě zdravé výživy a přiměřené pohybové aktivity.

Pro dnešek se loučíme s naší vrstevnicí Luckou, které děkujeme za experiment s přípravkem Sarapis Soja, její příběh vypadá na úspěšný konec, kdy sama naznala, že nyní již nemá důvod pro snížení dávky: „Výrazný ústup nepříjemných pocitů mě velmi potěšil, je to mnohem lepší. Jedna tobolka opravdu nestačí,“ shrnuje svou zkušenost moje kolegyně.

Nám nezbývá než popřát, aby i ten váš přechod přes menopauzu byl stejně úspěšný.

P.S.: Jaká je cena léčby Sarapisem Soja? Při dvou kapslích denně zhruba 400 Kč na měsíc: https://www.vegall.cz/nas-sortiment/menopauza-klimakterium-prechod/sarapis-soja-90-kapsli-klimakterium 

Zdroj: Turčan, P.: Včelí produkty, fytoestrogeny a jejich využití v léčbě klimakteria, Praha 2002.

 

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

K bylinkám jsem měla velmi srdečný vztah odjakživa. Již v době mého dětství, kdykoliv byste přišli k nám domů, vybrali byste si z několika bylinných čajů nebo velmi kvalitního černého. Tuto tradici jsem uchovala dodnes.

Kazuistika paní doktorky je pro mě asi jedna z nejzajímavějších. Týká se totiž nemoci, kterou taktéž trpím a snažím se ji terapeuticky ovlivnit. Sama jsem původně měla ve žlučníku 6 velkých kamenů, největší o průměru centimetr a půl. U padesátikilové osoby celkem zátěž, nemyslíte? 

Jak vytváří a používá bylinné receptury MUDr. Landa?

Jak si představit moderního fytoterapeuta, jakým pan doktor Landa je? Myslíte, že již za rozbřesku běhá po stráních a plní bylinami svou bavlněnou zástěru? Nebo naopak tušíte, že by bylo škoda ztrácet čas okopáváním záhonů s rostlinami, když je široko daleko jediný s excelentními výsledky fytoterapie jako podpůrné léčby řady nemocí?

Se smutkem v duši oznamujeme všem kolegům i pacientům pana doktora, že nás náhle opustil 12. července 2023 ve věku nedožitých 68 let.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace