Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Móda jaro 2020

Dáma i v době koronavirové pandemie zůstane dámou, a ani pod rouškou nerezignuje na to, jak vypadá. 

Proto ani my jsme nerezignovaly na náš seriál a, jen co Lucka mohla otevřít prodejnu, sešly jsme se v ní. Samozřejmě za přísných hygienických opatření. I přes ztížený výběr, kdy Lucka nemůže pro oblečení nikam za hranice vyjet a nechává si vše posílat dle fotek poštou, najdete níže inspirace víc než dost.

Co se nosí?

V našem podání opět vše, hlavně to, co vám sluší. I když to tak nevypadá, ani my obě Jany nemůžeme na sebe obléci vše. O to více jsme rády, že se vzájemně doplňujeme, co nesedne jedné, sluší druhé, takže vám ve výsledku můžeme předvést co nejvíce modelů :-).

Materiály

Materiály jsou na jarní až letní období velmi příjemné, většinou v nich najdete bavlnu, směs viskózy a elastanu, přídavek hedvábí, to hlavně v elegantních halenkách a topech původem z Itálie. Na chladnější jarní večery jsou pak vhodné prošívané bundy a vesty z lesklého umělého materiálu.

Barvy

Po temnějších zimních odstínech přicházejí jako každoročně veselá korálová, růžová, krásné odstíny modré a kanárkově žlutá. Nechybí ani klasicky bílá, červená a černá.

Střihy

Konečně se vedle volných střihů jako vlaštovky objevují přiléhavé, ženské křivky kopírující šaty. U kalhot se postupně do módy prodírá zvýšený pas.

Výhoda postupně vznikajícího šatníku

Dnes jsem se rozhodla vám u každého modelu napsat, co je z něj novinka. Abyste samy viděly, že si i my od Lucky odnášíme stále méně věcí, základ šatníku si neseme z předchozího období a opravdu věci nevyhazujeme á čtvrt roku. Zvláště boty a kalhoty si již přinášíme s sebou vlastní. Stejně tak kabelky.

Bundy prošívané, koženkové a džínové s topy

Móda jaro 2020 Móda jaro 2020

Prošívaná bunda pro chladnější večery i dny i vedlejší koženková jsou přesně ve stylu, který Jana dokáže zpopularizovat.

Móda jaro 2020 Móda jaro 2020

Oboustranné džínové bundě jsem neodolala a odnesla si ji domů. Vše ostatní kromě modrého saténového a korálového topu pochází z dřívějších nákupů. Korálový top na ramínkách je ze směsi viskózy s elastanem.

Móda jaro 2020 Móda jaro 2020

 

Móda jaro 2020 Móda jaro 2020

Do módy se dostávají výrazné mini, ke kterým sedí jako ulitý riflový kabátek stejné délky. Modrá v kombinaci s růžovým topem nemá chybu.

Vesta, svetr, mikina

Móda jaro 2020  

Prošívaná vesta v různých kombinacích, dole s černými obtaženými riflemi a bavlněnou mikinou. Vedle pleteninový svetr z akrylu.

Móda jaro 2020 Móda jaro 2020

Džínové sukně s tričkem

Do módy se dostávají velmi krátké mini.

Móda jaro 2020 Móda jaro 2020

 

Halenky

Móda jaro 2020 Móda jaro 2020

Většina halenek je z příjemného materiálu s bavlnou nebo viskózou. Vybrat si můžete jak mezi sportovně laděnými, tak elegantními halenkami i topy z hedvábí.

Móda jaro 2020 Móda jaro 2020

 

Móda jaro 2020 Móda jaro 2020

 

Móda jaro 2020 Móda jaro 2020

 

Móda jaro 2020 Móda jaro 2020

Modrá halenka je ze saténu, bílá vpravo výše, žlutá a růžová s příměsí hedvábí. Původně jsem si z obchodu odnesla žlutou, abych ji při první příležitosti vyměnila za růžovou :-).

Móda jaro 2020 Móda jaro 2020

 

Šaty

Móda jaro 2020 Móda jaro 2020

Zajímavá kombinace riflových šatů s volány. Vedle pak evergreenové bavlněné růžové šaty, které jsme již měly při prvním focení léto 2017, ale se sníženým pasem.

Móda jaro 2020 Móda jaro 2020

Šaty výše jsou z viskózy, první, vypasované, s příměsí elastanu.

Móda jaro 2020 Móda jaro 2020

Zajímavě vypadají oboje pleteninové šaty s doplňky, v prvním případě laděné do červeno-bílo-černé, ve druhém ve stejném a tmavším odstínu béžové, jako jsou šaty.

Móda jaro 2020 Móda jaro 2020

Dvoje sportovní šaty.

Móda jaro 2020 Móda jaro 2020

V těch proužkovaných šatech jsem si připadala jako vězenkyně i bez roušky. Elegantní letní šaty z viskózy jsme si pak s Janou odnesly obě.

A jaké jsou ceny modelů?

 • Šaty z úpletu: 890 Kč
 • Elegantní letní šaty: 690 Kč
 • Sportovní šaty: 490 Kč
 • Ostatní šaty: 590-790 Kč
 • Halenky: 390-590 Kč
 • Rifle: 690-890 Kč
 • Svetr a mikina: 590 Kč
 • Vesta: 1690 Kč
 • Jarní kabátek: 990 Kč
 • Prošívaná bunda: 1590 Kč
 • Koženková bunda: 1000 Kč
 • Riflové bundy: 790-1000 Kč
 • Topy: 190-300 Kč

Přejeme vám krásné jaro a snad naše příští setkání proběhne již v bezrouškovém období!

Na módním speciálu spolupracovali:

Stylistka Lucie Motyčková (obchod Pekařská 39 v Brně, 777 842 812)

Pořízení a zpracování fotografií: Andrea Holásková

V modelech: Jana a Jana

Nastavení fotoaparátu: Manžel

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Také jste zjistily, že se podle nahodilých obrázků z kolekcí v ženských časopisech neobléknete? Jde to vůbec? Nebaví vás běhat „od kšeftu ke kšeftu“ s nulovým úlovkem. Resp. pak již ze zoufalství koupíte cokoliv, jenom abyste něco měly, i když víte, že to na sebe stejně nikdy nevezmete? Tak tomuhle u mě naštěstí již odzvonilo! Jak jsem toho docílila?

Blíží se léto, kdy na sobě máme minimum vrstev, což fandí zvýraznění předností postavy a současně neznemožňuje maskovat její slabší stránky. Když však obejdete milión obchodů, nepřeháníme, přesně takto to líčí naše kolegyně Jana, která je v nechuti běhat po obchodech přeborníkem, …tedy, když obejdete těch milión obchodů a zjistíte, že ač máte celkem na pohled štíhlou postavu, tak ve všem vypadáte jak almara, vše, co příroda úplně nevychytala, se zvýrazní a klady zůstanou skryty, nabydete dojmu, že snad ty věci šijí na mimozemšťany. Věděli jsme však, že až si Jana zalamentuje, chytne se toho a nepustí, dokud něco nevymyslí, nenajde svou cestu. A podařilo se. Trvalo jí to tuším něco přes 2 roky, ale opravdu si našla „jinou“ cestu jak být šik. A s přiměřenými finančními prostředky. Přece nebude za „hadry“ na běžné nošení dávat majlant, ne? Přitom zas až tak běžně nevypadají. Posuďte sami.

Vzhledem k našemu prvotnímu zaměření na těhotenství a péči o dítě jsme se v módním okénku, respektive v obchodu Lucie, která oblékla naši kolegyni Janu, poohlédli, zda by některé modely byly využitelné i pro budoucí maminky. A kupodivu jsme zjistili, že módní kolekce léto 2017 je skutečně nadčasová a těhotným bříškům neuvěřitelně sluší. Posuďte sami na drobné ukázce níže, případně si všechny modely těhotenské módy léto 2017 můžete prohlédnout v článku portálu Babyonline.cz: Móda pro těhotné léto 2017

Hlásíme se vám opět z My Fashion Style, jak je nový název obchůdku, kde jsme začali fotit naše módní speciály. A co se na podzim nosí? Všechno. Volné i upnuté, krátké i dlouhé, elegantní lodičky i těžké cool boty do deště a nepohody. Zkrátka vybere si každý. Barvou podzimu je prý červená v odstínech až po vínovou. Dále odstíny zelené včetně khaki. Trendem podzimu se stávají kožešiny – umělé i pravé. A to v doplňcích v podobě ozdob na oblečení z jiných materiálů či jako vesty. A z léta přetrvává trend velkých kabelek i baťůžků.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace