Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Omlazení 40+ - konkrétní kombinace zákroků

Ukázka účinného omlazení na jedné návštěvě korektivní dermatoložky v 5 krocích: první 3 trvající 20 minut, poté peeling 10 a působení červeného světla 20 minut, cena omlazení 12 až 15 tisíc korun.

Vlevo stav před omlazením, vpravo po omlazení

Základní inventuru pleti, která nebyla příliš do té doby opečovávaná a vykazovala již známky stárnutí, jsme předvedli v publikaci Žena po 40.

Výsledek "inventury pleti" - omlazení pleti v pěti krocích pouze přirozenými metodami (viz kniha Žena po 40) vydržel rok a půl.

Další rok a půl se péče omezila pouze na používání lékařské kosmetiky ráno a večer, dále na návštěvu 1x za čtvrt roku na dermatologii, kdy se pleť buď vyčistila a osvítila červeným světlem, nebo provedl peeling s červeným světlem (tzv. Bioredpeel) v částce 1500 Kč za návštěvu.Toto základní seznámení s oborem korektivní dermatologie doporučuji všem, kteří chtějí začít po 40 o svou pleť aktivně pečovat. Nikoliv nadměrně, ale v rámci přirozených, tělu vlastních metod.

Péče o pleť vyšla po inventuře finančně na 2/3 dřívější částky s mnohem lepším efektem, časově na pouhou 1/4 času dřívější péče.

Po roce a půl zkoušíme k přirozeným látkám přidat mezonitě a botulotoxin.

Teprve po roce a půl byl potřeba další zásah, kde jsme stále zůstali u vratných procesů, vstřebatelných materiálů, ale k přirozeným látkám, se kterými jsme pracovali v Ženě po 40, jsme tentokrát přidali účinnější botulotoxin v nízké dávce a mezonitě.

Stav pleti a kontur obličeje před omlazenímStav pleti a kontur obličeje před omlazením

 1. Mírně propadlé tváře se zvýrazněnou nosoretní vráskou.
 2. Tváře se propadají směrem dolů vedle brady.
 3. Povolená brada, u hubených žen se vytváří uprostřed podbradku nevzhledná kožní řasa.

Vhodný způsob omlazení v 5 krocích

Cíl omlazení. Pozvednutí tváří, vykonturování brady.

 1. Do spodní hrany mandibuly (dolní čelisti) a do spodní hrany brady umístíme mezonitě, které obě partie zpevní.
 2. Střed obličeje pozvedneme výplní kyselinou hyaluronovou, stačí malé množství, aplikovanou do oblasti jařmového oblouku.
 3. Na závěr malým množstvím botulotoxinu vyhladíme vrásky na čele.
 4. Následně aplikujeme peeling kyselinou trichloroctovou, která nepoškodí svrchní vrstvy, člověk by se neměl loupat jako při klasickém peelingu, a masku kompatibilní s červeným světlem.
 5. Na závěr klientku umístíme pod červené světlo, které stimuluje tvorbu kolagenu, zpevňujícího podkoží.

Doba trvání zákroku

 • hlavní „jehlová“ část zákroku (mezonitě, výplň kyselinou hyaluronovou, botulotoxin A) 20 minut
 • následně peeling a ošetření krémy 5-10 minut
 • pobyt pod červeným světlem 20 minut
Nástroje pro omlazující zákrok Nanášení anestetika

Foto: Připravený materiál a přístoje: mezonitě, pero k aplikaci kyseliny hyaluronové, botulotoxin. Vpravo nanášení anestetika na pleť.

Augmentace obličeje silně zesíťovanou kyselinou hyaluronovu Vyplnění obličeje silně zesíťovanou kyselinou hyaluronovou

Foto: Augmentace (vyplnění obličeje) silně zesíťovanou hyaluronovou kyselinou do oblastí lícních kostí.

Pozvednutí koutků, aplikace středně zesíťované kyseliny hyaluronové Otočení koutků aplikací středně zesíťované kyseliny hyaluronové

Foto: Ošetření dolní části obličeje,  otočení koutků nahoru výplní středně zesíťovanou kyselinou hyaluronovou.

Aplikace liftingových nmeznití Aplikace zoubkatých liftingových mezonití

Foto: Aplikace mezonití – zoubkaté, liftingové, které danou část kůže vytáhnou nahoru.

Aplikace liftingových mezonití na hraně mandibuly Aplikace mezonití na hraně dolní čelisti

Foto: Aplikace liftingových mezonití na hraně mandibuly (dolní čelisti), efekt je vidět ihned po zákroku.

Zpevnění dolní části brady hladkými mezonitěmi Zpevnění dolní části brady hladkými mezonitěmi

Foto: Zpevnění dolní části brady hladkými mezonitěmi, které mají za úkol zpevnit kůži prostřednictvím stimulace kolagenu kolem nitě, efekt nastává až po určité době.

Aplikace botulotoxinu na horizontální vrásky na čele Aplikace botulotoxinu

Foto: Aplikace botulotoxinu na horizontální vrásky na čele – vhodný ve věkové kategorii 30+, kdy se objevují první mimické vrásky – 100 jednotek botulotoxinu A, při aplikaci je nutno zapojit mimiku, ať lékař vidí, kam látku aplikovat.

Aplikace botulotoxinu do oblasti glabely Aplikace botulotoxinu do oblasti glabely - prostor mezi obočím

Foto: Aplikace botulotoxinu do oblasti glabely – prostor mezi obočím, se zapojením mimiky.

   
Liftingový peeling Ošetření maskou kompatibilní s červeným světlem

Foto: Liftingový peeling, který působí v hlubších vrstvách, kůže by neměla šupinatět – nicméně pacientka udává, že se loupala po dobu asi 3 týdnů. Vpravo ošetření maskou kompatibilní s červeným světlem, jehož působení na pleť bude následovat.

Ozáření červeným světlem Ozáření červeným světlem

Foto: Ozáření červeným světlem.

závěrečné ošetření krémem s UV 50+

Foto: Závěreční ošetření krémem s UV 50+. V tomto stavu pleti pacientka odchází.

Výsledek omlazení pleti

Výsledkem omlazení obličeje bylo vyhlazení nosoretní rýhy, váčků pod očima, pozvednutí tváří, vyprofilování brady.

Stav pleti před omlazením Stav pleti po omlazení

Foto: Srovnání stavu pleti před a cca 15 hodin po omlazení v obou případech bez make-upu, pouze s aplikací lehkého BB krému.

Stav pleti před omlazením Stav cca 15 hodin po omlazení pleti

Foto: Stav pleti před a cca 15 hodin po omlazení v obou případech bez make-upu, pouze s aplikací lehkého BB krému.

Žádná z fotografií nebyla nijak retušována!

Režimová opatření po facecontouringu

Dva dny dodržovat klidový režim, nepředklánět se, čtyři hodiny se vzpřímenou polohou hlavy, neohýbat hlavu dolů, nezametat, neumývat zem a okna, zkrátka nevěnovat se domácím pracím, aby nedošlo k nežádoucímu přemístění kyseliny hyaluronové. Rovněž si alespoň 4 hodiny po zákroku nelehat, aby se botulotoxin nepřemístil mimo místa aplikace. Je naopak doporučena relaxace, či normální pohyb. Cvičební aktivity jsou vhodné nejdříve až za dva dny, až za osmačtyřicet hodin. Rozhodně neplavat, necvičit aerobic, nejezdit na kole.

A na procházky po zákroku můžeme?

Procházky ano, pohyb nohama není omezen. Je vhodné vyvarovat se sluníčku, ač u facecontouringu to není důležité, tak aby se nám náchylná pleť ke skvrnám ještě více nepigmentovala.

Jaké jsou kontraindikace tady těchto všech zákroků? Kdo na ně nemůže?

Veškerá dekompenzovaná, tedy aktivní onemocnění: těžký diabetik, dekompenzovaný kardiak, onkologické onemocnění v aktivní fázi, astma, akutní infekce s teplotou, na antibioticích. Autoimunitní choroby jsou vždy na zvážení. Skleróza multiplex a další.

A akutní zánět kůže v obličeji: akutní herpes a další.

Cena:

12-15 000 Kč

P.S.:  Omlazení je úmyslně nafoceno v domácích podmínkách. Je bez retuše stejně jako další naše fotografie omlazení, včetně profifotek knihy Žena po 40.

Fotografie: Archiv MUDr. Jany Martincové
Zákrok prováděla: MUDr. Petra Trojanová, Ph.D.

P.S.: Zákrok nebyl sponzorován žádnou farmaceutickou společností, dovozcem materiálů korektivní dermatologie, ani žádným lékařským centrem. Byl plně uhrazen vydavatelstvím Babyonline, které pravdivě zaznamenalo všechny aspekty prováděného zákroku.

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

....začalo to tím, že se mne moje malá dcera jednoho krásného dopoledne zeptala, proč mám tolik čar na tváři.......pokračovalo to knihou Žena po 40....později konzultací u MUDr. Trojanové.....Dnes jsem šťastná, že jsem našla cestu jak bezbolestně (fyzicky a duševně) a spokojeně sama se sebou žít druhou etapu mého života. Děkuji, paní Jano. Moc Vám a paní doktorce fandím. Gabriela

 |  01. 03. 2015, 22:49

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

U omlazení pleti do 25 let se samozřejmě nejedná o samotné omlazení, ale metody, kterými je možno zlepšit kvalitu pleti.

Jedná se o velmi individuální skupiny žen. Některé ženy vypadají do 35 let naprosto nádherně a opravdu vystačí s terapií, kterou je lehký hydratační krém a pravidelné čištění kůže, ale u některých žen se již kolem 30 let začínají projevovat první známky stárnutí.

Ve věkové skupině 35 až 40 let se začínají objevovat první drobné vrásky.

Nejčastěji přichází ke korektivnímu dermatologovi poprvé právě žena po čtyřicátém roce věku, žena, která dosud žádný korektivní zákrok neabsolvovala. Do té doby si připadala mladá a krásná a nebylo tedy potřeba žádného korektivního zásahu.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace