Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Proč používat fotoshop, když se můžeme omladit a zůstat autentické

Většina z nás už nevěří tomu, že dokonale vyžehlené tváře, na které natrefíme téměř v každém tištěném médiu, odrážejí realitu. Grafici často tlačí na žehličku fotoshopu až moc. Znamená to snad, že pohled na skutečný obličej bez úprav neuneseme? 

Listujete oblíbeným časopisem, zastavíte se u článku o mezoterapii, hitu poslední doby a zrak vám padne na obligátní dvojici ilustračních fotek "před" a "po". Z té první na vás hledí strhaná přihrbená žena, kterou fotograf bezpochyby odchytl ihned po její dvanáctihodinové směně v továrně na zpracování raketového paliva v Bohuslavicích nad Vláří, z druhé se radostně usmívá její o deset let mladší dvojnice, samozřejmě patřičně načesaná, nalíčená a zářící. Tak bodejť, která z nás by neocenila proměnu v belle de jour, ale proč tu figurantku museli i po oné ohromné omlazující proceduře ještě vyžehlit fotoshopem dovoskova? 

Na skutečnost, že reklamní fotky propagující kosmetické výrobky a módu se bez retuše neobejdou, jsme si už celkem zvykli. U renomovaných lékařských zařízení nabízejících celé spektrum zákroků od rejuvenace pleti přes plastickou chirurgii bychom však čekali férovější jednání.

Retušované fotky snižují renomé zákroku i samotného časopisu či lékařského centra.

"Retušované fotky snižují renomé zákroku i samotného časopisu či lékařského centra. Přitom je to úplně zbytečné. Dobře provedený výkon žena samozřejmě hned vidí v zrcadle, její obličej působí mladistvěji, ale stále velmi přirozeně. Okolí však hned nepozná, že podstoupila omlazující zákrok, neboť pleť se postupně stále zlepšuje. Upravené fotky "před a "po" naopak předvádějí markantní okamžitý rozdíl a ubírá jim to na důvěryhodnosti," míní lékařka Jana Martincová, zakladatelka portálu Zdravé omlazení, která se věnuje zdravotnickému vzdělávání veřejnosti. "Sama jsem se stala pokusným modelem pro několik omlazovacích metod, které zlepšují kvalitu kůže. A to na vlastní náklady, protože mým mottem je:

Nevěř nikomu, kdo si omlazení sám neuhradí. 

Celý omlazující proces jsme nafotili a fotky prezentovali v knize Žena po 40 přesně tak, jak byly pořízeny. Žádným fotoshopem jsme je neupravovali, jelikož jsem chtěla, aby si ženy o stavu "před" a "po" mohly udělat skutečný obrázek," doplňuje Martincová. 

Hebká pleť, lži a fotoshop

Stejně nedůvěryhodně jako retuše no name klientek estetických institutů působí i vyžehlené fotografie českých nebo zahraničních celebrit, které vehementně jakékoli zákroky popírají. Člověk by málem uvěřil, že za dokonale vypnutým obličejem, který září intenzivněji než před třiceti lety a jemně modelovaným nosem, jenž dříve tak působivý profil neměl, skutečně stojí ranní sklenice teplé vody s citronem a pravidelný běh. A nezapomeňme na zaklínací formuli "dobré geny". Takové vysvětlení svěžích půvabů, kterými celebrita oplývá, však většinu žen musí zákonitě sklíčit. Ženy totiž pochopí, že i když se budou snažit sebevíc, takhle dobře vypadat nikdy nebudou. A jsou na nejlepší cestě rezignovat na svůj zjev úplně.

Úspěšné ženy po čtyřícítce o sebe pečují. A vy?

Vyretušované fotky jiných žen a výkřiky "to ne já, to příroda" ostatním ženám na sebevědomí nepřidají. Je však třeba si uvědomit, jak je to doopravdy. Většina těch krásných známých žen nějaké zákroky podstupuje, ale prostě není cool to přiznat. Stejně tak se tyto ženy věnují pravidelné péči o své tělo a radí se s odborníky, jak se o sebe správně starat a třeba i co si obléct. Především od jistého věku je zkrátka péče o zevnějšek nezbytná. A to u všech žen i mužů bez rozdílu.

Je zcela přirozené o sebe pečovat.

"Je zcela přirozené o sebe pečovat. Nezanedbávat stránku fyzickou, tedy cvičit a hýbat se, ani stránku estetickou, tedy v případě žen lichotící líčení, vkusné oblékání a zdravé omlazování. Nezapomeňme samozřejmě na podstatnou stránku duševní, protože člověk by se měl vzdělávat a stále na sobě pracovat. Stejně jako to funguje u celebrit, tak to bude fungovat u každé ženy," je přesvědčena doktorka Martincová. Právě proto zacílila svůj nový webový projekt Zdravé omlazení na všechny aktivní ženy, které se o sebe chtějí starat. 

"... první impuls udělat pro svoji vizáž něco víc, než jen chodit na kosmetiku, pít, spát, zdravě jíst, prostě první myšlenka na něco takového mě napadla po pročtení knihy Žena po 40. Absolutně jsem se ujistila, že pečovat o sebe není nic nenormálního, nebezpečného a vhodného jen pro celebrity. Na dermatologické klinice jsem se domluvila na odstranění znamének laserem a později i na dalších zákrocích - mezoterapii a kyselině hyaluronové. Nikdo z mého okolí nepoznal, že podstupuji něco takového. Pleť se mi rozjasňuje týden po týdnu." Jaroslava M.    

Převzato z portálu www.zdraveomlazeni.cz.                                                                  

Speciální důraz pak klade na odborné garantování uveřejněných článků, jejichž autory jsou především lékařské kapacity z příslušných oborů. Podle ní nejde jen o to, aby člověk pomocí plastických operací zastavil čas, ale aby se jeho "mládnutí" ubíralo tou nejpřirozenější a zdravou, tedy skutečnými odborníky doporučenou a garantovanou cestou.

Pomáháme ženám získávat ty správné a hlavně lékařsky podložené informace o možnostech, které poskytuje současná korektivní dermatologie, plastická chirurgie či estetická stomatologie. 

"Jsem velmi ráda, že náš nový projekt pomáhá ženám získávat ty správné a hlavně lékařsky podložené informace o možnostech, které poskytuje současná korektivní dermatologie, plastická chirurgie či estetická stomatologie. Navíc mne velmi těší pozitivní reakce uživatelek. Nedávno mi udělal velkou radost příspěvek paní Jaroslavy. Je důkazem toho, že když žena péči o sebe nevzdá, dostaví se ten správný pocit sama ze sebe," uzavírá Martincová. 

Autorka: Bc. Zuzana Štrbová

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Hydrafacial je unikátní, velmi účinná metoda čištění pleti s následným antioxidačním ošetřením pleti a dalšími přídatnými funkcemi pro mastnou pleť, akné, drobné jizvy či otoky v obličeji.

 

S jistotou víme, že sluneční záření a citlivá kůže kožního typu I, II jsou faktory, které výrazně zvyšují riziko vzniku maligního melanomu. Je to jedno z mála preventivních opatření, které můžeme ovlivnit. Sluneční záření se skládá kromě viditelného světla z infračervených paprsků, které zodpovídá za teplo a ultrafialového záření, které má významné biologické účinky. Z hlediska vzniku nádorových onemocnění je rozhodující především záření v ultrafialové oblasti. Ultrafialové spektrum dělíme na 3 části: UVA, UVB a UVC.

Přijde vám, že si pořád na sebe něco mažete a ono nic? Žádný efekt? Může to být neúčinným přípravkem péče o pleť, ale také tím, že jste se před a po nevyfotila :-). Kosmetice jsem oproti korektivní dermatologii nikdy příliš nevěřila, o to více jsem byla překvapena po měsíčním otestování vybraných produktů velmi kvalitní kosmetiky péče o pleť 40+. Posuďte sami.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace