Inzerce

Sérum na řasy: Které prodlužuje řasy nejúčinněji?

Na trhu je spousta produktů, které slibují až pohádkově dlouhé řasy. Je možné jim věřit? Kupodivu ano. Vybrali jsme si dvě séra s růstovými faktory na řasy a jednotlivá stádia nafotili.

Účinnost který sér na řasy jsme zkoumali? 

Jednak Medik8 Full Lash & Brow Duo a dále HAIRPLUS. Obě séra deklarují účinek na růst řas přítomností peptidů a vitamínů.

Výrobci doporučují pro dosažení krásných řas užívání v délce minimálně 6 až 8 týdnů. My srovnáváme účinek vždy po 4 týdnech každodenní aplikace s tím, že jsme zcela v mezidobí s užíváním séra na řasy nepřestali.

Medik8 Full Lash & Brow Duo, HAIRPLUS

Složení obou sér na řasy - musí výrobce uvádět všechny složky?

Asi nejviditelnějším rozdílem je přítomnost parabenů v séru Hairplus, zatímco sérum na řasy Medik8 Full Lash & Brow Duo je neobsahuje. Medic8 je oboustranné, z jedné strany obsahuje sérum s aplikátorem na řasy, z druhé na obočí.

Hairplus Medik8 Full Lash & Brow Duo
voda, carnauba wax / copernicia cerifera, hydrogenated olive oil stearyl esters, (Cl 77499) iron oxide, rice wax / oryza sativa, candelilla wax, acacia gum /acacia senegal, stearic acid, shellac, triethanolamine, VP/VA copolymer, titanium dioxide (Cl 77891), black No. 2 (Cl 77266), aminomethylpropanediol, ascorbyl palmitate, phenoxyethanol, methylparaben. voda, glycerin, panthenol, methylpropanediol, polysorbate 20, propanediol, caprylyl glycol, arginine, lactic acid, sodium hyaluronate, xanthan gum, tocopheryl acetate, glycine soja (soybean) germ extract, phenylpropanol, triticum vulgare (wheat) germ extract, lysine, sodium metabisulfite, 1,2-hexanediol, gluconolactone, scutellaria baicalensis root extract, sodium benzoate, myristoyl pentapeptide-17, biotinoyl tripeptide-1, benzoic acid, calcium gluconate

Stran složení sér nás napadla ještě otázka, se kterou jsme se obrátili na časopis dTEST:

Může výrobce některou složku zatajit, resp. je to nějak postižitelné? 

Odpověď paní Vandy Jarošové z dTESTu: Podle nařízení 1223/2009 se u kosmetických výrobků musí uvádět všechny obsažené složky. Výjimkou jsou jen nečistoty v surovinách a technologické pomocné látky, které se ve finálním výrobku ani nevyskytují. Zákon tedy výrobci nařizuje uvádět všechny složky. 
 

Jakými metodami jsme séra na řasy testovali?

První foto je z doby, kdy testovaná osoba nepoužívala žádné sérum. Před testováním jsme ji však nemohli donutit nepoužívat žádná séra – když je jednou poznáte, už s nimi nechcete přestat :-). Proto jsme se domluvili, že vždy před zahájením testování séra bude měsíční období, tzv. wash-up period, kdy bude používat jakékoliv sérum pouze 2x týdně. Pak proběhne měsíc testování jednoho séra. Následně měsíc, kdy bude používat pouze sérum maximálně 2x týdně, a po něm otestujeme druhé sérum. Ihned následující měsíc k němu přidáme sérum číslo jedna, budeme je aplikova obě současně. POZOR! U této varianty se jedná o naše nijak vědecky podložené rozhodnutí krátkodobého užití obou sér k demonstraci jejich účinku. U současného použití sér, bohužel, není nijak vědecky prokázáno, zda je zcela zdravotně nezávadné a nemůže mít nějaké zdravotní vedlejší účinky. Ani u jednoho přípravku neexistují studie, které by zkoumaly možné vedlejší účinky u dlouhodobého užívání séra.

Zdravotní zodpovědnost za užívání sér na řasy zvláště při dlouhodobém užití nebo nejrůznějších kombinacích nese každá uživatelka sama.

I testovaná osoba nám sdělila, že séra po nárůstu řas nepoužívá pravidelně, ale pouze jedno z nich cca 2x týdně, což jí k udržení délky a hustoty řas bohatě stačí.

Výsledky testování sér na řasy

Fotografie nám potvrdily to, co jsme sledovali již při testování. Sérum Medik8 řasy více během měsíce zahustilo, sérum Hair plus zase více prodloužilo. Nejlépe pak vypadaly řasy při použití obou sér. Na fotkách po testování Medik8 vidíme delší řasy než v období před, a to všechny přibližně stejné délky. U Hair Plus z řady řas vystupují extrémně dlouhé řasy, celkově jsou nepravidelné délky.

 
Řasy bez séra Řasy po Medik 8 Full Lash & Brow Duo Řasy po Hair plus Řasy po užití obou přípravků

Foto 1-4: Řasy před, po Medik8 Full Lash & Brow Duo, po Hair plus, po užití obou přípravků

Řasy bez séra Řasy po Medik 8 Full Lash & Brow Duo Řasy po Hair plus Řasy po užití obou přípravků

Foto 5-8: Řasy před, po Medik8 Full Lash & Brow Duo, po Hair plus, po užití obou přípravků

Řasy bez séra Řasy po Medik 8 Full Lash & Brow Duo Řasy po Hair plus Řasy po užití obou přípravků

Foto 9-12: Řasy před, po Medik8 Full Lash & Brow Duo, po Hair plus, po užití obou přípravků

Řasy bez séra Řasy po Medik 8 Full Lash & Brow Duo Řasy po Hair plus Řasy po užití obou přípravků

Foto 13-16: Řasy před, po Medik8 Full Lash & Brow Duo, po Hair plus, po užití obou přípravků

Co jsme ještě při testování sér na řasy objevili?

Foto 17-18: Růst tmavých chloupků kolem oka při používání séra Hair plus.

Již po 4 týdnech aplikace séra na řasy Hair plus jsme pozorovali výskyt tmavých chloupků v okolí oka, které tam před testováním, ani po 4 týdenním užití séra na řasy Medik8 Full Lash & Brow Duo nebyly.

Stanovisko oční lékařky k sérům na řasy

Růst řas byl poprvé zaznamenán jako přídatný vedlejší účinek používání léku na glaukom-zelený zákal. Oční lékařky, paní primářky, MUDr. Zdeňky Wandrolové jsme k sérům na řasy položili pár otázek:

U jakého přípravku – konkrétní léčebné látky v očním lékařství je pozorován jako vedlejší efekt růst řas?

Zvýšený růst řas je pozorován při dlouhodobém používání léků pro léčbu zeleného zákalu a to ze skupiny prostamidů a analogů prostaglandinů (konkrétní látky jsou např. bimatoprost, latanoprost, travoprost, tafluprost). Tento růst je sledován jen u určité skupiny pacientů, bývá různě výrazný. Řasy bývají delší, tmavší, mohou růst i nepravidelně, mohou se otáčet i oproti oční kouli a oko pak dráždit, někdy se objevují i výraznější tmavší chloupky na víčkách.

Je zdravé tuto léčebnou látku používat pouze k dosažení estetického efektu delších řas, aniž bych trpěla daným onemocněním? Resp. co by tato látka mohla způsobit u zdravého člověka?

Prostaglanginy i analogy prostamidů patří mezi  lokálně podávané látky, které jsou relativně bezpečné, přesto ale mohou mít řadu nežádoucích projevů. Nejčastěji jde o zvýšené překrvení spojivek a víček, může dojít ke zvýšení pigmentace okrajů víček, ke změně zabarvení duhovky. Někdy způsobují zvýšenou suchost oka a s tím spojený pocit cizího tělíska. Jejich vítaným vedlejším účinkem je právě podpora růstu a pigmentace řas. Závažnějšími, ale méně častými nežádoucími účinky může být i zánět duhovky, otok centra sítnice. U pacientů s astmatem může dojít ke zhoršení potíží, někdy mají pacienti bolest hlavy, kapky mohou zvýšit i krevní tlak.

Myslím si, že tyto léky (kapky) jsou určeny jen pro léčbu glaukomu, jejich kosmetické využití bych velmi zvažovala.

Jak se jako lékařka díváte na séra s růstovými faktory, které jsme testovali a která dle složení tuto látku neobsahují? Jsou dle vás neškodná? Je bezpečné je používat celoživotně? Nebo v jaké frekvenci?

V uvedených testovacích sérech výše uvedené látky nejsou obsaženy, obsahují rostlinné výtažky (např. ze ženšenu, heřmánku apod.) s dalšími chemickými látkami, které mohou podporovat (a pravděpodobně podporují) růst řas. Pokud zájemkyně o tyto preparáty není alergická na žádnou ze složek séra, může je samozřejmě vyzkoušet. Ve frekvenci podávání a době používání bych se držela doporučení výrobce. Sama nemám osobní zkušenosti s použitím těchto sér.

Inspirovali jsme vás?

Používáte-li řasová séra, vložte i vy v diskuzi fotografie před a po.

Oba produkty zařazeny v e-shopu ZdravéOmlazení.cz

Sérum na řasy Medik8 Full Lash & Brow Duo i Hairplus si můžete zakoupit v e-shopu ZdravéOmlazení.cz, kde svým uživatelkám nabízíme pouze TOP prověřenou kosmetiku.

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Většina žen sní o krásné svatbě už od dětství. I přestože se představy každé z nich liší, všechny nevěsty touží cítit se v průběhu velké dne výjimečně. Některé chtějí být alespoň na chvíli princeznami, jiné upřednostňují minimalistický vzhled. Jemné romantické líčení je ideální volbou pro každou z nich.

V posledních letech jsou na vzestupu všechny profese dotýkající se ženské krásy a jejich sortiment je daleko širší, než bývalo běžné před dvaceti lety. Všechny služby se zároveň staly mnohem dostupnější i v menších městech a přestaly být výsadou vyšších vrstev.

Jak si co nejpřirozeněji nalíčit rty? Jak použít konturovací tužku a lesk na rty? Poradí a předvede vám vizážistka portálu ZdravéOmlazení.cz a knihy Žena po 40 – sebevědomá a v kondici Mgr. Hana Čihánková.

Úprava obočí a jeho vytvarování, zvýraznění obočí pomocí tužky na obočí a stínu na obočí. Vše předvede vizážistka portálu ZdravéOmlazení.cz a knihy Žena po 40 – sebevědomá a v kondici Mgr. Hana Čihánková. 

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace