Inzerce

Zdraví máme jen jedno. Pečujme o něj průběžně!

Ruku na srdce, kdo z nás myslí na své zdraví průběžně? Své zdraví bychom rozhodně neměli brát jako samozřejmost a pečovat o své tělo a zvyšovat tak jeho obranyschopnosti bychom měli preventivně, a ne pouze v době, kdy potřebujeme, aby naše imunita pracovala na plné obrátky. Díky současné situaci, která je strašákem pro zdravé lidi, natož pro jedince se sníženou imunitou, se všichni pídíme po tom, jak svému tělu pomoci, aby v případě nákazy dokázalo bojovat naplno. 

Správnou funkci imunitního systému je vhodné podporovat pravidelným pohybem, otužováním, pestrou a vyváženou stravou plnou ovoce a zeleniny. Kromě vitaminů ale existují i další látky, které mohou našemu tělu pomoci. Jedná se o nejrůznější přírodní přípravky, po nichž saháme především tehdy, když potřebujeme mít imunitní systém maximálně vyladěný. Na trhu ale najdeme desítky doplňků stravy na podporu imunity a laik jen stěží pozná, který je ten nejlepší. Srovnání účinků jednotlivých přírodních látek a jejich vlivu na imunitní systém se věnoval prof. Václav Větvička z univerzity Louisville v USA, který své závěry prezentuje v nové knize „Choosing a Natural Immunomodulator (A scientific approach)“. Jeho výzkum prokázal, že mezi rostlinnými přípravky na podporu imunity, kam patří například echinacea nebo ženšen, vítězí jednoznačně betaglukany.

Pravidelné užívání betaglukanu postaví imunitní systém do pozoru

Betaglukany jsou unikátní přírodní komplexní polysacharidy, schopné podporovat obranné reakce organismu proti bakteriálním a parazitárním chorobám. Nejčastěji se získávají z kvasinek, hub, případně mořských řas a obilných zrn. „Výzkumy ukázaly, že účinnost betaglukanů nezáleží na jejich původu, ale na dostatečném množství denní dávky a chemické čistotě, která by měla být vyšší než 75 %. Co se týče dávkování, pro dospělou osobu obvykle postačí 200 mg betaglukanů denně, v případě důkladné prevence je možné zvýšit dávku až na 1 000 mg denně. Betaglukan sice není lék, ale výrazně může zvýšit šanci na to, že se nám virová infekce vyhne nebo bude mít alespoň mírnější průběh,“ radí profesor Václav Větvička, prezident Mezinárodní společnosti pro výzkum glukanu. „Přitom se nemusíme bát ani předávkování, ani toho, že by se naše obranné reakce nějak nebezpečně zvýšily. Navíc nemá betaglukan žádné negativní účinky, takže není proč váhat,“ dodává Větvička.

Náš tip:

K posílení obranyschopnosti můžeme využít například kvasničné betaglukany (s garantovanou čistotou minimálně 80 %) s vitamíny od společnosti Aurovitas, které jsou vhodné pro dospělé (Betaglukan IMU či FORTE) i pro děti (Betaglukan JUNIOR či sirup Glukánek).

Více informací naleznete na www.pripravky-apotex.cz.

Inzertní sdělení                                                                                                                             doplňky stravy

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Teplé slunečné dny přímo lákají k projížďce na kole. Cyklistiku doporučuje celá řada odborníků, protože při ní nedochází k přetěžování velkých kloubů na dolních končetinách. Je dokonce skvělým rehabilitačním sportem po některých operacích a úrazech kolenního kloubu.  

Pokud naše kolo nějakou dobu stálo, nemůžeme čekat, že pojede hladce a bez zadrhávání. Základní kontrola a servis je tedy před vyjížďkou na místě. Podobně bychom měli myslet i na naše tělo. Stejně jako si řetěz kola žádá mazivo v podobě oleje, pohybový aparát si žádá své „mazivo“ v podobě vhodné výživy, kterou můžeme podpořit doplňky stravy obsahující kolagen.

 

Zatímco evropské státy zavádějí karanténu a zavírají hranice (navzdory kritice EU, naštěstí :-)), Boris Johnson zvolil zprvu trochu odlišnou strategii.

Výsledek laboratorního vyšetření lékaři poskytuje důležitou informaci o zdravotním stavu pacienta. Každé vyšetření začíná odběrem vzorku krve či moči, z něhož se následně provádí rozbor v laboratoři. Vyšetření provádí lékař buď v rámci preventivní péče, nebo v případě podezření na onemocnění pacienta. Výsledky z laboratorního rozboru lékaři mohou pomoci spolehlivě určit diagnózu a předepsat vhodnou léčbu.

To, že 2x ročně chodíme na prevenci k zubaři, lépe stomatologovi a 1x ročně bychom měly my ženy zajít na gynekologii, je již zřejmě všeobecně známo. Také, že tyto prohlídky hradí zdravotní pojišťovna, pokud s ní lékaři mají podepsanou smlouvu, čili za ně nic neplatíme, asi také každý ví. Víte však, že můžete být nezávisle na věku 1x za 2 roky preventivně vyšetřeni včetně odběrů podle věku u praktického lékaře? Aniž byste měli jakýkoliv problém?

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace