Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Dermaroller u lékaře, u kosmetičky, pro domácí použití

Dermaroller slouží k navození regenerace kůže narušením její integrity, dále vytvořenými kanálky k zapracování sér s účinnými látkami do hlubších vrstev pokožky, kde je jejich efekt výraznější, než při pouhém vstřebávání pokožkou.

 
Metoda: miniinvazivní (jehličky)
Věk: 20+
Část těla: Obličej, dekolt, břicho a další
Problém: Atrofické jizvy (po akné), pigmentace, stárnoucí pleť, celulitida, strie
Cena zákroku: Od 1 200 Kč

Co je to dermaroller a k čemu dermaroller slouží? 

Dermaroller, váleček na vrásky obsahuje až 200 stovky mikrojehliček z nerezové oceli, které pohybem po pokožce vytvářejí kanálky pro vstup následně roztíraných účinných látek do hlubších vrstev pokožky. 

U jakých potíží se dermaroller používá

Používá se na stimulaci kolagenu, např. při mikro jizvičkách po akné, nebo u úbytku kolagenu přirozenou cestou, např. u žen s hubenými, propadlými tvářemi. K následnému ošetření se používají stimulační séra, která se hlouběji zapracovávají. I pigmentové skvrny se pomocí dermarolleru dají dobře rozrušit.  

Jaké dermarollery používá lékař?

U lékaře se používají k tzv. mezoterapii dermarollery od velikosti jehliček 0,5 mm do 3 mm.

Je možné si dermaroller koupit na domácí použití? Jaký a k čemu?

K domácímu použití slouží dermaroller do velikosti jehliček od 0,2 do 0,5 mm. Při této velikosti se jedná o nekrvavou metodu. Používá se na jizvy po akné, pigmentace, u alopecie – vypadávání vlasů, konkrétně alopecia androgenica – hormonálně způsobeném testosteronem a alopecia areata – ložiskové vypadávání vlasů.

Objevuje se u domácího ošetření dermarolerem na obličeji krev?

Domácí ošetření není do krve, pouze do drobných petechií (červené tečky). Do krve používáme profesionální válečky v lékařských centrech, kde pracujeme od 0,5 mm až do 3 mm. Kosmetičky pracují pouze do 0,5 mm, nemohou dělat krvavé zákroky.

Jak často se používá dermaroller doma? Je určen na běžnou pleť?

Dermaroller doma se používá každý druhý den, na očištěnou pleť. Ano, je určen na běžnou pleť. 

Jak se vedou tahy dermarollerem po obličeji?

Musejí se přesně používat tahy do kříže, vždy v určitém směru. Nejprve „zorám“, pak „kápnu sérum“ a zase „zorám“.

Dermaroller Dermaroller

Fota: Na úvod řádně pleť očistíme a vydezinfikujeme, můžeme použít Cutasept nebo v tomto případě 60% líh.

Dermaroller Dermaroller

Fota: Ukázka svislých tahů dermarollerem 0,3 mm pro domácí užití, postupujeme ve čtvercích z jedné strany na druhou (zprava doleva vedeme tahy nahoru a dolů nebo opačně).

Dermaroller Dermaroller

Fota: Mohou následovat šikmé tahy v daném čtverci.

Dermaroller Dermaroller

Fota: Pak opět šikmé tahy zrcadlově k předchozím.

Dermaroller Dermaroller

Fota: Nakonec v daném čtverci provádíme vodorovné tahy. Které z těchto 4 typů tahů děláte jako první, druhé, poslední je jedno, jenom by měly být provedeny všemi těmito 4 směry.

Dermaroller

 

 

 

 

Foto: Po ošetření dermarollerem aplikujeme na pokožku antioxidační séra.

 

Jaká séra a jak se aplikují do pokožky?

Většinou doporučujeme séra antioxidační nebo séra, které obsahují kyselinu hyaluronovou. Séra se následně snadněji zapracují do hlubších vrstev kůže.

Jaké jsou kontraindikace zákroku?

Současně probíhající jiné kožní onemocnění v místě aplikace - zánětlivá bakteriální či virová infekce, například opar. Nebo probíhající ekzém dermatitida.

Režimová opatření

Jedná se o zákrok, u kterého dochází k poruše integrity kožního povrchu a možnosti snadného přenosu infekce do kůže, proto musíme ihned po zákroku na ošetřenou plochu nanést antiseptický krém s hojivým zinkem.

Cena dermarolleru u lékaře

Od 1 500 Kč.

Cena domácího dermarolleru

Od 1 200 Kč.
Dermaroller Dermaroller
Fota: Použití obličejového dermarolleru 3,0 mm na strie po těhotenství. Tahy na těle provádíme obdobnými směry jako na obličeji, pouze jsou delší o délce zhruba 10 cm.
Dermaroller Dermaroller

Fota: Pokračujeme šikmými tahy.

Dermaroller Dermaroller

Fota: Nakonec svislými.

Dermaroller Dermaroller

Dermaroller na celulitidu, celotělový dermaroller. Co to je? K čemu se používá?

Tělový dermaroller na problematiku celulitidy má tvar myši od počítače, kdy ze spodu jsou na něm umístěny jednotlivé derma rollery. Jezdí se s ním v podobných směrech jako na kůži obličeje.

Celotělový dermaroller Celotělový dermaroller

Fotky: Celotělový dermaroller a níže jeho použití na strie po těhotenství

Celotělový dermaroller

Kolik centimetrů má jeden tah?

Jeden tah může být o délce cca 10 cm. Abychom prošli postupně celou délku končetiny, opět se tahy provádějí do kříže. Apelovala bych na větší důležitost u dezinfekce. Dermarollerem vytváříme drobná poranění na kůži, na dolních končetinách, které jsou velmi náchylné na růži, tak aby se tam nechytil streptokok. Následně musí být dermarollerem ošetřená plocha řádně vydezinfikovaná. Aplikaci je vhodné provádět dvakrát týdně. Ideálně s následným zábalem např. z mořské řasy na odvodnění a příp. ještě lymfoterapií přístrojovou (lymfatické kalhoty).

Jak působí dermaroller na celulitidu?

Úplně stejně jako na obličeji, to znamená, že naruší kůži a mechanicky rozvolní srůsty, fibrózní septa, která tam vznikla. Narušení kůže přitáhne imunitní buňky, které se „přijedou nahoru do kůže podívat, co se tam děje“, následně mají tendenci studený tuk zmetabolizovat.

  • Péče o dermaroller?

    Bylo by prosím možné doplnit, jak se pečuje o dermaroller? Přece jen narušuje pokožku a pokud by nebyl řádně udržován, mohl by být zdrojem infekce. Nějak si ale řádné čištění a dezinfekci neumím v domácím prostředí představit - jak se tedy přesně postupuje? Předem děkuji za odpověď

    veruli79  |  01. 04. 2015, 23:07  |  Reakcí: 2  |  Reagovat  |  Zobrazit všechny reakce  |  URL příspěvku
    • Re: Péče o dermaroller?

      Správná otázka :-). Dermaroller se po použití opláchne v horké vodě, následně postříká přípravkem určeným na rychlou dezinfekci nástrojů, který je možno koupit v lékárně.

      ZdravéOmlazení.cz  |  02. 04. 2015, 19:57  |  Reagovat  |  Zobrazit všechny reakce  |  URL příspěvku
      • Re: Péče o dermaroller?

        Děkuji za odpověď!

        veruli79  |  03. 04. 2015, 16:25  |  Reagovat  |  URL příspěvku

Dobrý den, dlouhodobě se mi loupou rty, ipřesto že si je stale mažu balzamem na rty a vecer sem si nevědomky strhla velky kus na horním rtu přímo veprostřed , okolo toho odlouonuti si to nateklo je to hodne vystouple. Je to uz tak 2 týdny a nechce to zmizet ,ikdyz si to mazu medem ,balzamy... a stale se mi rty olupují ... Zmizne mi to natekle kolem oloupbuteho rtu ? Uz sem stoho docela zoufalá ???? a nějaká rada ,aby se mi rty neolupovaly ? Děkuji za odpověď

Dobrý den,před třemi dny na procházce mě strhl pes na vodítku a po pádu na zem jsem si ztrhla celý nehet na malíčku pravé ruky. Hodně to krvácelo,vyčistila jsem si to a ošetřila , zasypala framykoinem, koupu v heřmánku, mažu černou mastí a přelepuji. Přestalo to bolet, jen pokud se malíčku dotknu, lůžko je nateklé, částečně červené, okolo celého lůžka mě to mokvá, lůžko je na omak mírně pohyblivé. Žiji v zahraničí, u lékaře jsem proto nebyla. Můžete mě prosím poradit jak mám dále postupovat, děkuji. Eva

Dobrý den, dcera již při narození měla plný nosík takových jakoby uhříků. Do roka se většina vyloupala a zbyly velmi málo viditelné tečky- dírky. Jeden pupínek má však dodnes a je docela velký. Má 19 měsíců a dětská doktorka mi s tím neumí poradit. Dá se to nějak řešit? Předem děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Kyselina hyaluronová je látka tělu vlastní používaná v korektivní dermatologii k výplním obličeje. Navrací obličeji mladistvé kontury, váže na sebe vodu jako hydratační médium.

Mezonitě jsou dnes celosvětovým hitem. Dnešní mezonitě jsou plně vstřebatelným materiálem, který postupně obepne po aplikaci vazivo. Jsou dvojího charakteru, buď zpevňující nebo zvedající část obličeje, kde jsou aplikovány.

Botulotoxin slouží k potlačení mimiky a tím odstranění mimických vrásek v těch partiích obličeje, kde se nadměrně tvoří. Byť se nejedná o látku tělu vlastní, tak se plně vstřebá a stav se navrátí do půl roku.

Vital Injector je jedna z metod k vpravení látek do kůže se značnou výhodou oproti použití klasické jehly, nicméně nepoužitelná u pleti citlivé na podtlak se sklonem k tvorbě podlitin.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace