Dermaroller slouží k navození regenerace kůže narušením její integrity, dále vytvořenými kanálky k zapracování sér s účinnými látkami do hlubších vrstev pokožky, kde je jejich efekt výraznější, než při pouhém vstřebávání pokožkou.
Metoda: | miniinvazivní (jehličky) |
---|---|
Věk: | 20+ |
Část těla: | Obličej, dekolt, břicho a další |
Problém: | Atrofické jizvy (po akné), pigmentace, stárnoucí pleť, celulitida, strie |
Cena zákroku: | Od 1 200 Kč |
Co je to dermaroller a k čemu dermaroller slouží?
Dermaroller, váleček na vrásky obsahuje až 200 stovky mikrojehliček z nerezové oceli, které pohybem po pokožce vytvářejí kanálky pro vstup následně roztíraných účinných látek do hlubších vrstev pokožky.
U jakých potíží se dermaroller používá
Používá se na stimulaci kolagenu, např. při mikro jizvičkách po akné, nebo u úbytku kolagenu přirozenou cestou, např. u žen s hubenými, propadlými tvářemi. K následnému ošetření se používají stimulační séra, která se hlouběji zapracovávají. I pigmentové skvrny se pomocí dermarolleru dají dobře rozrušit.
Jaké dermarollery používá lékař?
U lékaře se používají k tzv. mezoterapii dermarollery od velikosti jehliček 0,5 mm do 3 mm.
K domácímu použití slouží dermaroller do velikosti jehliček od 0,2 do 0,5 mm. Při této velikosti se jedná o nekrvavou metodu. Používá se na jizvy po akné, pigmentace, u alopecie – vypadávání vlasů, konkrétně alopecia androgenica – hormonálně způsobeném testosteronem a alopecia areata – ložiskové vypadávání vlasů.
Objevuje se u domácího ošetření dermarolerem na obličeji krev?
Domácí ošetření není do krve, pouze do drobných petechií (červené tečky). Do krve používáme profesionální válečky v lékařských centrech, kde pracujeme od 0,5 mm až do 3 mm. Kosmetičky pracují pouze do 0,5 mm, nemohou dělat krvavé zákroky.
Jak často se používá dermaroller doma? Je určen na běžnou pleť?
Dermaroller doma se používá každý druhý den, na očištěnou pleť. Ano, je určen na běžnou pleť.
Musejí se přesně používat tahy do kříže, vždy v určitém směru. Nejprve „zorám“, pak „kápnu sérum“ a zase „zorám“.
Fota: Na úvod řádně pleť očistíme a vydezinfikujeme, můžeme použít Cutasept nebo v tomto případě 60% líh.
Fota: Ukázka svislých tahů dermarollerem 0,3 mm pro domácí užití, postupujeme ve čtvercích z jedné strany na druhou (zprava doleva vedeme tahy nahoru a dolů nebo opačně).
Fota: Mohou následovat šikmé tahy v daném čtverci.
Fota: Pak opět šikmé tahy zrcadlově k předchozím.
Fota: Nakonec v daném čtverci provádíme vodorovné tahy. Které z těchto 4 typů tahů děláte jako první, druhé, poslední je jedno, jenom by měly být provedeny všemi těmito 4 směry.
Foto: Po ošetření dermarollerem aplikujeme na pokožku antioxidační séra.
Jaká séra a jak se aplikují do pokožky?
Většinou doporučujeme séra antioxidační nebo séra, které obsahují kyselinu hyaluronovou. Séra se následně snadněji zapracují do hlubších vrstev kůže.
Jaké jsou kontraindikace zákroku?
Současně probíhající jiné kožní onemocnění v místě aplikace - zánětlivá bakteriální či virová infekce, například opar. Nebo probíhající ekzém dermatitida.
Režimová opatření
Jedná se o zákrok, u kterého dochází k poruše integrity kožního povrchu a možnosti snadného přenosu infekce do kůže, proto musíme ihned po zákroku na ošetřenou plochu nanést antiseptický krém s hojivým zinkem.
Cena dermarolleru u lékaře
Cena domácího dermarolleru
Fota: Pokračujeme šikmými tahy.
Fota: Nakonec svislými.
Dermaroller na celulitidu, celotělový dermaroller. Co to je? K čemu se používá?
Tělový dermaroller na problematiku celulitidy má tvar myši od počítače, kdy ze spodu jsou na něm umístěny jednotlivé derma rollery. Jezdí se s ním v podobných směrech jako na kůži obličeje.
Fotky: Celotělový dermaroller a níže jeho použití na strie po těhotenství
Kolik centimetrů má jeden tah?
Jeden tah může být o délce cca 10 cm. Abychom prošli postupně celou délku končetiny, opět se tahy provádějí do kříže. Apelovala bych na větší důležitost u dezinfekce. Dermarollerem vytváříme drobná poranění na kůži, na dolních končetinách, které jsou velmi náchylné na růži, tak aby se tam nechytil streptokok. Následně musí být dermarollerem ošetřená plocha řádně vydezinfikovaná. Aplikaci je vhodné provádět dvakrát týdně. Ideálně s následným zábalem např. z mořské řasy na odvodnění a příp. ještě lymfoterapií přístrojovou (lymfatické kalhoty).
Jak působí dermaroller na celulitidu?
Úplně stejně jako na obličeji, to znamená, že naruší kůži a mechanicky rozvolní srůsty, fibrózní septa, která tam vznikla. Narušení kůže přitáhne imunitní buňky, které se „přijedou nahoru do kůže podívat, co se tam děje“, následně mají tendenci studený tuk zmetabolizovat.