Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Začněte letos se sportem! Jak a proč?

Vánoce jsou nejen svátky klidu, ale také dobrého jídla. A kdo z nás si nedovolil trošičku mlsání, že? :-) Proto jste se možná rozhodli v novém roce začít sportovat. Pusťte se do toho s námi!

Chcete se naučit běhat, vyzkoušet inline bruslení nebo třeba hledáte jen několik jednoduchých cviků, aby vás přestala bolet záda? Pak jste na správném místě! V rubrice Cvičení a sporty najdete nejen inspiraci, ale i cenné odborné rady nejen do začátků.

A jakým aktivitám se v článcích věnujeme?

Domácí cvičení

V oddílu Domácí cvičení najdete řadu jednoduchých, ale efektivních cviků, které si může zacvičit každý. Zkusit si můžete cviky na břicho, zadek, stehna, záda a posílení pánevního dna nebo posilování hlubokého stabilizačního systému. Pokud jste někdo, kdo hodně sedí a bolívají ho záda, pak je tu pro vás cvičení na prevenci bolestí zad při práci v kanceláři.

Odpovídáme také na klíčovou otázku, proč (nejen) po 40 pravidelně cvičit a jak si najít motivaci.

Lyžování

Nikdy jste nelyžovali nebo už jste to zapomněli? Pak je čas (znovu) začít! Jak na to a co k tomu budete potřebovat?

Tenis

Tenis, hra gentlemanů a dam, je jedním z nejoblíbenějších koníčků dnešní doby. A začít s ním můžete v každém věku! Jaké vybavení budete potřebovat a na co se připravit? A jak vůbec taková hodina tenisu vypadá? Podívejte se na ukázkovou hodinu!

Běhání

Běh je naprosto přirozená lidská aktivita, kterou v nějaké podobě zkusil asi každý z nás. Jak se do něho pustit „pořádně“? Shrnuli jsme pro vás vše, co pro začátek potřebujete vědět. Jednou z nejdůležitějších věcí, kde si u výběru musíte dát zvláště záležet, je běžecká obuv. Té proto věnujeme samostatný článek. A jak má vypadat správný běžecký trénink? Zkoukněte video!

Inline bruslení

Inline bruslení je moderní a populární sport, u kterého sezóna začíná na jaře. Jak s ním začít? Jaké si pořídit vybavení, kde je vhodné bruslit a na co si dát pozor? Připravili jsme pro vás také ukázkovou hodinu inline bruslení s trenérem.

Cyklistika

Jízda na kole se nezapomíná. Není ale cyklistika jako cyklistika: Kdy a jak s ní začít, jak vybrat kolo a bez čeho se ještě neobejdete? A pro koho je vůbec vhodná? Odpovídá cyklistická legenda Ján Svorada.

Pár slov závěrem

Možností, jak se hýbat, existuje nepřeberné množství, a každého z nás bude bavit něco jiného. Ať už zvolíte jakoukoliv cestu, nebojte se zkoušet nové věci a nenechte se ničím odradit – ani okolím, ani případnými počátečními neúspěchy.

Držíme vám palce a přejeme mnoho krásných sportovních chvil!

##Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky##

##Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky##

##Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky##

Související články

Po vydání Ženy po 40 s cviky proti věku Mgr. Kamily Vorlové jsem čelila stále stejným dotazům stran mého cvičení doma. Byly tak časté a tak stejné, že jsem jednou neprozřetelně slíbila vše nafotit a nechat okomentovat právě naší fyzioterapeutkou. A protože sliby se údajně plní o Vánocích, tak i my přicházíme s malým dárkem. V měsících zimní hojnosti kalorické stravy a méně pohybu to vypadá, že v pravý čas. Přejeme mnoho inspirace k vlastnímu pohybu!

Asi čekáte litanie na téma, jak je cvičení prospěšné zdraví, konkrétně na srdce, působí příznivě na cholesterol a další tuky, na krevní tlak, je prevencí obezity, cukrovky, osteoporózy atd. Myslíte, že zrovna tohle vás po čtyřicítce bude motivovat? Bolí vás snad čerstvě vznikající ateromový plát v cévě? Dělá zpočátku něco? A co mírně zvýšený tlak? Nebo počínající řídnutí kostí. To ještě také necítíte, je to tak? Přiměje vás to tedy k akci? Pokud roky necvičíte, tak asi ne. Mám ale jiný motivátor! :-)

Cvičit CORE neboli jádro je dnes v oblasti fyzioterapie a fitness velmi populární, jak se říká, je IN. Je jádrem ke správnému držení těla, zpevnění těch nejdůležitějších svalů, prevencí možných problémů a bolestí.

Víte, že jsou bolesti zad druhou nejčastější příčinou pracovní neschopnosti? Z jakého důvodu? Proč jimi trpí tolik lidí? Dá se jim nějak předcházet? Ve videu si ukážeme několik jednoduchých cviků, které nezaberou více než 5 minut, pomohou bolestem zad předcházet a můžete je cvičit u stolu v kanceláři klidně každou hodinu.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace