Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Bylinky Fytoterapie

Nikdy jsem nepodceňovala až zázračnou sílu bylin. Nemám na mysli zaříkávání nad kotlíky s odvary. Ale přesně to, co s bylinami dokáže atestovaný lékař, pan dr. Landa. Příběhy jeho pacientů a zvraty v průbězích jejich nemocí působí opravdu až zázračně. Ale chytrost prý nejsou žádné čáry, jak zní oblíbený bonmot pana doktora.

Oddíly Bylinky Fytoterapie

Zlepšení příznaků revmatoidní artritidy podáváním bylinných čajů

Následující kazuistiku sepisuji s dcerou pacientky. Tu revmatoidní artritida v kombinaci s ulcerózní kolitidou doslova „zhubla“ na 38 kg. I když se váha po kortikoidech upravila, dostavil se tak masivní otok kolenního kloubu a rukou, že vedl k nehybnosti. A právě ve chvíli, kdy došlo v důsledku nemoci k upoutání maminky na domácí křeslo, její děti donutí situace jednat. Nemají to však jednoduché.

Fytoterapie recidivujících bradavic

Tahle diagnóza se snad nevyhne žádnému školou povinnému dítěti. Mohu potvrdit, že ani u obou mých dětí tomu nebylo jinak. Samozřejmě i já v dětství zápasila s opakovaně se objevující bradavicí. Byla sice jenom jedna, ale její hloubka a umístnění na plosce nohy v oblasti paty stály za to, opravdu si nemohla vybrat lepší místo. Trvale mě opustila až po rozsáhlém operačním výkonu, a to plošně i do hloubky. Moje děti naopak trpěly na menší bradavice. Tekutý dusík vůbec nepomáhal, ale u obou jsem byla úspěšná s vytrvalou každodenní aplikací velmi agresivního roztoku na bradavice. Tento každovečerní rituál po dobu několika měsíců děti opravdu neměly v lásce. To jsem ovšem nevěděla, že se na to dá jít i jinak. Jak? Třeba fytoterapií pana dr. Landy.

Fytoterapie jako základní léčba po operaci nádoru prsu

„Pan doktor má kolem sebe samé příjemné lidi,“ sdělila mně tato milá paní a já musím potvrdit, že všichni pacienti, se kterými jsem dosud mluvila, byli naprosto úžasní, vstřícní a s otevřenou myslí. Protože mně právě tyto vlastnosti na lidech imponují, asi jsem fytoterapii jako netradiční oblast medicíny skutečně měla potkat.

Příběh nádoru prsu, konkrétně duktálního karcinomu in situ stadia 1A vypadal na první pohled jako jednoduchá kazuistika, kdy po operaci a následné léčbě dojde k remisi (bezpříznakovému období).

Nevím proč, ale moje intuice se s tou zdánlivou jednoduchostí nějak nemohla smířit. A pak to přišlo. Během povídání s paní, říkejme jí třeba Flores, protože na fytoterapii doktora Landy doslova rozkvetla, vypluly na povrch naprosto nové skutečnosti. Takové, které fytoterapii z místa podpůrné léčby pasovaly do role léčby základní. Jak k tomu došlo?

Fytoterapie u generalizovaného nádoru vaječníku / vejcovodu

Jak mohou pomoci účinné látky z bylin u nádoru vaječníku s metastázami? Jedná se o další neuvěřitelnou kazuistiku, tedy příběh skutečné pacientky, tentokrát lékařky.

S paní doktorkou jsme rozhovor začaly netradičně. Víte, ono skočit hned na úvod telefonátu do příběhu jednoho z nejzhoubnějších nádorů se nám asi oběma příliš nechtělo.

Jak fytoterapie může snížit riziko operace u pacienta s Crohnovou chorobou

Každá z kazuistik fytoterapie je něčím zajímavá. Nejinak tomu bylo i u našeho pacienta, mladíka M. C., u kterého jsem jako iniciály zvolila zkratky onemocnění, kterým trpí již od 9 let - Crohnovou chorobou. Pod tímto názvem se skrývá zdravotní problém, o kterém se ve společnosti zatím tolik nemluví - chronický zánět střeva neznámého původu. Toto dříve vzácné onemocnění se ale v poslední době stává čím dál tím rozšířenějším. Crohnova choroba většinou kopíruje životní sinusoidu, kdy na zlepšení může mít vliv období psychické pohody a naopak ke zhoršení přispívá i stres, který do života vstoupil. K fytoterapii se pan M.C. uchýlil v době, kdy mu hrozila operace – odnětí velké části střeva. Dosavadní konzervativní léčba si ale už s tímto stavem nedokázala poradit. Zanedlouho poté došlo k dalším komplikacím, které vyvolala infekce kampylobakterem ve formě průjmů a horeček.  Ani na tento problém však nezabíraly běžné léky a pan M.C. se znovu rozhodl vyzkoušet sílu fytoterapie. Opravdu se nakonec staly právě byliny tím rozhodujícím faktorem, který panu M. C. přinesl relativně pohodový život bez větších obtíží?

Rozpuštění žlučníkového bahna účinnými látkami z bylin

Kazuistika paní doktorky je pro mě asi jedna z nejzajímavějších. Týká se totiž nemoci, kterou taktéž trpím a snažím se ji terapeuticky ovlivnit. Sama jsem původně měla ve žlučníku 6 velkých kamenů, největší o průměru centimetr a půl. U padesátikilové osoby celkem zátěž, nemyslíte? 

Fytoterapie jaterní cirhózy

Představte si čerstvého šedesátníka, pracovně úspěšného manažera s vybudovanou kariérou, který by mohl sklízet těsně před důchodem plody své práce i rodinného života, užívat si vnoučat. Jak už to v životě chodí, každá mince má dvě strany. Tou rubovou je v případě pana JC stresující pracovní prostředí. 

Fytoterapie z rukou lékaře

Jak vytváří a používá bylinné receptury MUDr. Landa?

Jak si představit moderního fytoterapeuta, jakým pan doktor Landa je? Myslíte, že již za rozbřesku běhá po stráních a plní bylinami svou bavlněnou zástěru? Nebo naopak tušíte, že by bylo škoda ztrácet čas okopáváním záhonů s rostlinami, když je široko daleko jediný s excelentními výsledky fytoterapie jako podpůrné léčby řady nemocí?

Jak MUDr. Martincová k MUDr. Landovi a bylinkám přišla

K bylinkám jsem měla velmi srdečný vztah odjakživa. Již v době mého dětství, kdykoliv byste přišli k nám domů, vybrali byste si z několika bylinných čajů nebo velmi kvalitního černého. Tuto tradici jsem uchovala dodnes.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace