Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Genitální bradavice, kondylomata

Genitální bradavice jsou vyvolané některými typy lidských papilomavirů. Bradavice, které se nacházejí na sliznicích a zejména v oblasti genitálu se označují termínem kondylomata. 

HPV

Genitální bradavice – o co se jedná?

Genitální bradavice jsou drobné, bělavé, měkké růžové až červené bradavičnaté pupínky. U osob se sníženou imunitou mohou narůst do velkých květákovitých útvarů. Kondylomatům vyhovují vlhká, zapařená místa a proto se nejčastěji nalézají v oblasti genitální, u konečníku, ale i v oblasti úst. 

Přenos infekce vyvolávající genitální bradavice

Nákaza se děje přímým či zprostředkovaným stykem zdravé kůže s kůží nebo jejími částečkami obsahujícími virus. Onemocnění genitálními  bradavicemi se řadí mezi sexuálně přenosná onemocnění. Šíření po kůži usnadňuje i traumatizace při holení. 

Léčba / odstranění genitálních bradavic

Možnosti terapie kondylomat se příliš neliší od odstraňování normálních bradavic. 

Své místo v léčbě má  kryoterapie (mražení), kdy pomocí nízké teploty tekutého dusíku dojde k destrukci projevu. Kondyloma lze seškrábnout ostrou lžičkou – tzv. abraze, nebo chirurgicky odstranit či seříznout odpařovacím laserem. U menších forem lze využít i aplikace pulzního barvivového laseru, kdy dojde k zatavení vyživujících cév a kondyloma za pár dní po ošetření odpadne samo. 

Pomocí místních přípravků lze ovlivnit imunitu okolní tkáně, např. imiquimod, cytotoxicky působí podophyllin či podophyllotoxin, existují zmínky i o účinnosti fotodynamické terapie nebo lze pomocí různých leptadel či cytostatik kondylomata leptat. 

Vždy je potřeba s aplikací léčebných metod zachovávat opatrnost, vzhledem k citlivosti oblastí, kde se kondylomata nejčastěji nacházejí.

Prevence kondolymat, očkování proti bradavicím

Prevence HPV infekce je zejména používání kondomu a nestřídání partnerů. 

Některé typy HPV jsou odpovědné za vznik rakoviny děložního čípku a i dalších nádorových onemocnění v oblasti genitálu a análního otvoru u mužů i žen.

Muži mohou být asymptomatičtí nosiči viru. 

Typy, které vyvolávající rakovinu děložního čípku, většinou nejsou shodné s těmi, co vyvolávají nejběžněji kondylomata. 

Existuje očkování, které chrání před typy HPV, které vyvolávají nádory. 

Dobrý den, chtěla bych se s Vámi poradit ohledně pigmentových skvrn. Je mi 35, témeř přes celé čelo mám nepravidelnou pigmentovou mapu a zrcadlově i na obou tvářích pokrývající zhruba 1/3 - polovinu tváře- nepravidelně (již několik let i před těhotenstvím). I když v létě pužívám fakt. 50, skvrny vždy v létě více vystoupí. Vím, že jsou různé lasery,.. ale finančně je to docela náročné. Tak jsem chtěla zatím vyzkoušet nějaké krémy či jiné přípravky. A právě na Vašich stránkách mě nadchl test přípravku Medik8 White Balance Click/White Balance Click Oxy-R. Tak jsem se chtěla zeptat, zda byste mi některý z nich doporučila, event. jiný, který opravdu zabírá. Popř. jak dlouho ho používat, zda jen v zimě či celoročně, pod běžný krém (event. pod serum a krém, které běžně používám), popř. jak tyto přípravky kombinovat s běžnou denní kosmetikou. Měl by se faktor 50 používat i v zimě, když pobývám jen ve městě? Moc děkuji za pomoc. Pavla

Dobrý den, v létě mi bude 60, cca od 45 se věnuji omlazování obličeje, nejdřív plastická operace horních i dolních víček, potom botox, méně kys. hyaluronová, nejnověji vlastní plazma. Pleť mám dobrou, na kosmetiku nechodím, ale trápí mě povadající obličej. Na zpevnění dolní části obličeje - kontury, mi byly doporučeny nitě. Ovšem já mám strach z tak invazivního zákroku a taky mi známé říkají, žeaž tak zle to ještě není. Existuje neinvazivní alternativa jako napr. lipolýzové injekce do "syslíků" a pod bradu - vyloženě tukový polštář tam nemám, a nebo jak trochu povytáhnout kontury obličeje bez zavádění nití? Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, před mnoha lety se mi udělala plíseň na nohách, došlo i poškození nehtů. Plíseň se vyléčila, ale nehty zůstaly nehezké. Zkusila jsem co se dalo, nic. Nyní jsem douživala lak na kůži Micetal, to mi předepsala má kožní lékařka, protože mi znovu na kůži nohou začala plíseň, mezi prsty praská, loupa se. Plošky nohou jsou jako sloní noha. Nepomohlo to. Už je mi s toho nanic, co by mi pomohlo, mohla byste mi poradit? Dělám si koupele - octové, z listů ořešáku, používám mýdlo se stříbrem, sprej se stříbrem do bot, žehlim si ponožky. Co mám ještě dělat? Roky si nemohu dovolit v létě páskové boty. Moc děkuji za odpověď.

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Související články

Celulitida je estetický neduh projevující se hrbolatou pokožkou především v oblasti hýždí a stehen. Pro svůj vzhled bývá někdy také označována jako „pomerančová kůže“. V odborné literatuře se ještě můžeme setkat s názvy celulita nebo lipohypertrofie.

Kruhy pod očima jsou hlubší vráskou nebo propadem tkáně pod okem. Příčiny kromě genetiky tkví v životním stylu, onemocněních, UV záření. Léčba spočívá buď ve výplni tkáně, jejím zpevnění – vypnutí a projasnění.

Nežádoucí, nadměrné ochlupení je jedním z nejčastějších kosmetických problémů. Existuje řada metod na jeho odstranění.

Rty patří k dominantě každého obličeje, k jeho výrazné struktuře se sexuálním podtextem. Rty jsou jednou z dominant obličeje, který si ženy zvýrazňují.

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace