Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Lékařská prevence

Slovo prevence je skloňováno dnes a denně ve všech pádech. Dovídáme se, že je to to nejdůležitější, čím své zdraví můžeme ovlivnit. Chápeme však pod tímto pojmem všichni stejnou věc? A je naše zdravotnictví skutečně tolik orientováno na prevenci?

V přípravě.

Oddíly Lékařská prevence

Víte, že se můžete nechat vyšetřit jako samoplátce bez doporučení lékaře?

Výsledek laboratorního vyšetření lékaři poskytuje důležitou informaci o zdravotním stavu pacienta. Každé vyšetření začíná odběrem vzorku krve či moči, z něhož se následně provádí rozbor v laboratoři. Vyšetření provádí lékař buď v rámci preventivní péče, nebo v případě podezření na onemocnění pacienta. Výsledky z laboratorního rozboru lékaři mohou pomoci spolehlivě určit diagnózu a předepsat vhodnou léčbu.

Preventivní prohlídky – na co mám nárok a v jakém věku?

To, že 2x ročně chodíme na prevenci k zubaři, lépe stomatologovi a 1x ročně bychom měly my ženy zajít na gynekologii, je již zřejmě všeobecně známo. Také, že tyto prohlídky hradí zdravotní pojišťovna, pokud s ní lékaři mají podepsanou smlouvu, čili za ně nic neplatíme, asi také každý ví. Víte však, že můžete být nezávisle na věku 1x za 2 roky preventivně vyšetřeni včetně odběrů podle věku u praktického lékaře? Aniž byste měli jakýkoliv problém?

Babyonline slaví 10 let!

1.1. ve 22 hodin to bude přesně 10 let od odstartování netradičního počinu na českém internetu. Spuštění rodičovského portálu Babyonline.cz, na který odbornou problematiku píší pouze odborníci. Dnes je Babyonline nejnavštěvovanější odborně garantovaný portál zaměřený na těhotenství a péči o dítě s komunitní částí.

Prevence po 40 - desatero nejen pro ženy

Zažíváme společenský fenomén „40 je nových 30“. Dnešní čtyřicítky jsou krásné, úspěšné a sebevědomé ženy. Cestují, sportují, jsou na vrcholu své pracovní kariéry nebo se klidně právě stávají matkami. Aby si však udržely svůj elán a energii, měly by se tyto aktivní ženy začít zajímat o své zdraví. Prevence po 40 však není určena jen ženám, které právě oslavily čtyřicáté narozeniny. Zdravotní inventuru můžete podniknout i po padesátce nebo šedesátce. Vždy je lepší varianta začít se o své zdraví zajímat později než vůbec. Prevence po 40 je sepsána i pro muže. Muži totiž častěji než ženy nad návštěvami lékařů mávají rukou a považují je za zbytečné. Přitom si díky včasné prevenci mohou svůj biologický život prodloužit také oni. Provést kompletní zdravotní inventuru nikoho nebude stát příliš mnoho času a tato investice se v budoucnu mnohonásobně vyplatí.

10 věcí, které by žena po čtyřicítce pro sebe měla udělat

Začínáte zkoumat svůj obličej v zrcadle s lehkým neklidem? Zjišťujete, že na svůj věk nejen vypadáte, ale že má vaše tvář najednou posmutnělý výraz, koutky úst směřují dolů, kůže na obličeji jako by byla o číslo větší? K tomu se nevejdete do té šmrncovní sukně, kterou jste si loni koupila? A psychika? O té raději ani nemluvě? Poznáváte se v tom částečně? Upřímně: Já ano. Ale naštěstí jsou to již téměř čtyři roky. S tehdejší situací, tímto stavem nestavem jsem se odmítla smířit, a rozhodla se hledat cestu z nepohody ven. Snad se mně to i podařilo. Ptáte se jak? Zkusila jsem inventuru podle desatera od českých odborníků.

Očkovací kalendář dospělých

Očkování máme většinou spojeno s dětským věkem. Začínáme si zvykat na očkování „proti klíšťatům“, ale existuje mnohem více onemocnění, proti kterým již nemáme v dospělosti imunitu, kterou lze získat právě očkováním.

Jak podpořit naši imunitu? Vitamínem D! V jakém jídle ho najdeme?

Správně fungující imunitní systém je nezbytný pro lidské zdraví a pohodu. Velké množství výzkumů ukazuje, že nedostatek některých živin může oslabit náš imunitní systém, snížit naši imunitní odpověď. Když tělo postihne infekce, čelíme stresu, nebo jakýmkoliv zdrojům znečištění, nároky na příjem určitých složek stravy, včetně těch posilujících imunitu, se zvyšují.

 

Posílení imunity 2: Nastavení vlastního stravovacího režimu

Často se v nejrůznějších zdrojích dovídáme, jak často v průběhu dne jíst. Všechny je nutné brát jako návodnou inspiraci, ne jako bernou minci. Stravovací režim je čistě individuální záležitostí. I když je jednodušší si nechat něco někým naplánovat a tupě to pak kopírovat, tak vám vřele doporučujeme dát si ten čas a hlavně být ochotni přemýšlet a nastavit si stravovací režim, který vyhovuje právě vám.

Posílení imunity 1: Úprava stravovacích zvyklostí

Posílení imunity, …proč zrovna nyní? A kdy jindy, než po zimě, v době pandemie a před létem, které byste si jistě chtěli užít bez nemocí. Imunita je věc celostního přístupu, ostatně jako všechno v našem těle. Je ovlivňována spoustou faktorů a neméně dalších věcí naopak ovlivňuje ona sama. Jestli jste dosud neměli dostatek času a motivace, možná se vám dostane v současné době „životních omezení“ kvůli probíhající koronavirové pandemii. Nejvýznamnějším faktorem kromě genetiky, který do výsledné imunity zasahuje, je náš životní styl. Pojďme začít jím a to konkrétně od složky, která je součástí našeho životního stylu každý den, každý den ji děláme, ale ne vždy dobře. Od jídla. Prvním krokem změny našeho životního stylu může být úprava stravovacího režimu.

  • očkování

    Děkuji za přehledný očkovací kalendář

    beruska2  |  17. 08. 2015, 14:44  |  Reagovat  |  URL příspěvku
  • Trojkombinace

    Tu trojkombinaci proti cernemu kasli zvazuji.

    Calamity J.  |  22. 06. 2015, 09:41  |  Reagovat  |  URL příspěvku

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace