Inzerce

Kniha Žena po 40 - zdravý životní styl po 40

Zuby - estetická stomatologie

Zubní pohotovost

Při intenzivní bolesti zubů, která se ani chvilkově nezmírní, určitě s návštěvou zubní pohotovosti neotálejte. Kdy dále hrozí nebezpečí z prodlení a kam se v jednotlivých městech můžete obrátit?

Zásady péče o chrup - dodržujete je?

Pěkné a zdravé zuby mají nezanedbatelný vliv na naše sebevědomí. Společně s očima totiž patří k nejvýraznějším částem obličeje. "Budete-li svým zubům věnovat náležitou péči, ve společnosti přátel či kolegů konečně přestanete maskovat nedokonalosti v ústech a lépe se soustředíte na probíhající hovor," tvrdí doktorka Jana Martincová.

Proč se provádí u zubního lékaře vstupní vyšetření?

Každá cesta by měla mít svůj cíl. Proto, než začneme s pacientem/klientem pracovat, měli bychom vědět, co budeme vlastně dělat a kam naší prací směřujeme. Vstupní vyšetření tedy provádíme k získání dostatečného množství informací potřebných k dosažení uspokojivého výsledku pro všechny zúčastněné.

Správná volba zubního kartáčku

Základem dokonalé ústní hygieny je pravidelnost a vhodně zvolené pomůcky! Pro dokonale čisté zuby není zapotřebí jen umět ovládat vhodnou techniku čistění zubů, ale k dokonalosti nám přispívá i správná volba zubního kartáčku.

Bělení zubů – jak vybělit zuby

V posledních letech se zvýšil zájem o krásný zářivě bílý úsměv. Mnoho lidí považuje bílé zuby za jednu z podmínek úspěchu ve společnosti. Úsměv je od minulosti považován za nonverbální komunikaci, využívá se i jako pracovní nástroj a v neposlední řadě je chápán jako přirozená krása. Zbarvené zuby mohou být ve společnosti posuzovány jako estetická vada.

Co je estetická stomatologie: Proč jít k estetickému stomatologovi?

Chcete vědět, zda chodíte k estetickému stomatologovi? O tom se přesvědčíte snadno. Zkuste jít k zrcadlu, usmát se na sebe a otevřít ústa. Pokud jste se sami sobě ve všech polohách líbili, zuby byly krásné ze všech úhlů, navíc vás trvale – i ty opravené – nebolí, dále se nekazí a správně koušou, pak chodíte ke kvalitními estetickému stomatologovi.

Dentální hygiena

Dentální hygiena a pravidelná návštěva dentální hygienistky jsou základem správné péče o zuby. Prvotní příčinou všech onemocnění zubů je nedostatečně odstraněný zubní plak. Správné čištění zubů je prvním předpokladem jejich dobré kondice. Ke správnému čištění zubů patří i výběr správných čistících pomůcek - kartáčků, mezizubních kartáčků či nití, a až jako poslední výběr zubní pasty.

Zubní výplně: amalgám nebo bílé plomby?

Úkolem zubní výplně je plně rehabilitovat tvar a funkci zubu postiženého zubním kazem, jako by se ani nevytvořil. Ne vždy je tento úkol jednoduchý, ale současná moderní stomatologie se dokáže tomuto cíli velmi dobře přiblížit.

  • Zubní kartáček

    Zdravím, my používáme sonické zubní kartáčky. Musím uznat, že ten kartáček splňuje úlohu klasického, mezizubního, i zubní niti. Čistí úplně krásně, jeho pohyby jsou šetrné a už tři roky jsem neměla jediný zubní problém. Mohu jen doporučit.

    Osmnactka18  |  18. 10. 2016, 13:57  |  Reagovat  |  URL příspěvku
  • Cena zubního ošetření Praha vs. Brno

    Úplnou náhodou jsem si otevřela stránky jednoho stomatologického centra v Praze a byla jsem překvapena, kolik tam stojí výplň a další. Tak jsem hned poměřila se svou špičkovou stomatoložkou, pak si našla ještě další pražské centrum a zjistila, že ty rozdíly jsou skutečně i více než dvojnásobné, viz srovnání 2 klinik: Vstupní vyšetření: 600 vs. 1790 Kč Výplň kompozitem: 720-1100 vs. 1610-2350 Kč Celokeramická korunka: 7571 vs. 8990 Kč Snímatelná náhrada: Jedna čelist v Praze vyjde skoro jako celá náhrada v Brně To se za chvíli bude z Prahy do Brna jezdit nejen na zákroky korektivní dermatologie, ale i opravovat zuby :-).

    Calamity J.  |  26. 05. 2015, 12:36  |  Reakcí: 1  |  Reagovat  |  Zobrazit všechny reakce  |  URL příspěvku
    • Re: Cena zubního ošetření Praha vs. Brno

      Musím říct že i u nás jsou finanční rozdíly, např. celokeramická korunka 3000,- . Ale doufám že jí ještě dlouho nebudu potřebovat

      Adely  |  29. 08. 2015, 19:29  |  Reagovat  |  URL příspěvku
  • ad. Nevýhody kompozit - nenechte se vyděsit! :-)

    Kompozitní materiály se neustále vyvíjí a znám mnoho takových, u kterých by bylo možné uvedené nevýhody značně zredukovat. Záleží samozřejmě na tom, jaké materiály používá váš zubní lékař, ale u mnoha značek už byl vyřešen: problém s nedostatečnou pevností, problém se smršťováním, některé obsahují fluorid, který se postupně uvolňuje z výplně, takže dochází k remineralizaci kavity atd. atd. Jednou z naprostých novinek jsou dokonce výplňové materiály čistě na bázi keramiky.

    veruli79  |  03. 04. 2015, 16:33  |  Reagovat  |  URL příspěvku

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Zatím nejsou vloženy žádné příspěvky

Nahoru
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace